Gegužės 16-18 dienomis: BALTIJOS MIŠKAI IŠAUGS LIETUVIŠKUMU


Bendrovės ir įmonės jau sukviestos, viešinimo kampanija prasidėjusi; lieka laukti nutirpstančio sniego, kad būtų galima pereiti prie kito darbų etapo – prie konkrečių plotų ruošimo ir dalybų gerokai ūgtelėjusioje tarptautinėje miškininkystės parodoje „Baltijos miškai 2013“.

Vėl džiugins škudės

Parodoje rasis ir aptvaras tradicinių „Baltijos miškų“ dalyvių statusą norinčioms pelnyti skudžių veislės avelėms. Jų augintojas Kęstutis Samušis dar šiandien pamena pernykščių parodos dalyvių susidomėjimą skudžių šeimyna, ypač susižavėjusių medžiotojų vertinimus, pamačius aviną. „Jie labai žavėjosi, vos ne į eilę norėjo užsirašyti, kam įspūdingi avino ragai atiteks, kai laikas ateis. O ragai išties įspūdingi, kažkiek  panašūs į muflono“, - sakė K.Samušis. Parodoje skudžių avelės labai pritinka ne tik todėl, kad yra puslaukės ir pasitelkiamos pamiškėms bei technika nešienaujamiems plotams nuganyti, bet ir todėl, kad lietuviškoje parodoje smagu pristatyti retą avių veislę, kilusią iš Lietuvos. Iki šiol dar vyksta skudžių, kaip vietinės kilmės veislės, įteisinimas, kiek užtrukęs dėl biurokratijos. „Čia yra sena lietuviška veislė, kurią iš Lietuvos išvežė ir išsaugojo vokiečiai. Dabar mes ją grąžinom į Lietuvą. Labai gryna genetinė linija, išsaugota per daug tūkstantmečių. Daug mokslininkų šitą avį tyrinėja, visur rašoma, kad jos kilmė – Baltijos kraštas, Lietuva, Rytų Prūsija, tik va, ironiška, kad mes patys to iki šiol nepripažįstam“, - daugiau kaip trisdešimties augintojų Lietuvoje laikomas avis apibūdina K.Samušis, šiemet parodoje ketinantis parodyti, kaip kerpamos škudės.

Kalbėdamas apie „Baltijos miškus“, skudžių augintojas pastebėjo, kad paroda patraukia tokiomis pat geromis savybėmis, kaip ir žurnalas “Miškai” – ji išbaigta, kokybiška ir gera.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą