2012 m. Rudeninė avikirpio šventė rugsėjo 29-30 d.


Sveiki mielieji,

Jau atėjo ruduo ir prasideda rudeniški rūpesčiai. Lietuvos škudžių avių augintojų asociacija kviečia į rudeniškų ūkio darbų ir rudeniškų linksmybių šventę - seminarą - avikirpį. Kaip ir keletą metų iš eilės šis avikirpis įvyks nedideliame Kęstučio ir Ingos Samušių škudžių avių ūkyje- sodyboje Molėtų rajone. Šis renginys sukvies visus, ką vienija škudžių veislės avys ir vilnos vėlimas: škudžių  avių auginimas, vilnos kirpimas ir jos realizavimas, vilnos vėlimas, ar tiesiog šiaip gyvenimas kaime. Dėl numatytų renginių ir užduočių specifikos, nuspręsta šį seminarą rengti dvi dienas:

  1 diena- 2012 m. rugsėjo 29d. (šeštadienis)

 Lietuvos škudžių avių augintojų asociacija subūrė škudžių avių augintojus- senosios mūsų baltiškos avių veislės mylėtojus, tad  pirma diena bus ir skirta esamiems škudžių avių augintojų asociacijos nariams, taip pat ir tiems, kurie dar tik ruošiasi įstoti į mūsų asociaciją. Laukia diskusijos ir aptarimai mūsų asociacijos reikalų, aktualijų, planų, priėmimas naujų narių į asociaciją. Pasidalinsime patirtimi ir galimybėm įsigyti škudžių avių. Bus paskaita- seminaras, praktinis avies kirpimas, bus galima pamatyti ir prisiliesti prie veltinio gaminių.

 2 diena- rugsėjo 30d. (sekmadienis)

 Žinoma, ir antra diena bus skirta mūsų škudėms ir aplamai viskam, kas sieja mus su avimis: pakalbėsime apie škudės, jų auginimą, istoriją, galimybes įsigyti škudžių, paskaitoje- seminare pasidalinsime patirtimi apie vilnos vėlimo amatą. Kirpsime avį, čiupinėsim vilną ar suveltą veltinį, galbūt kam nors bus proga ir prie verpimo ratelio prisėsti.
Be šios renginio programinės dalies mes dar pasiūlysime puikią škudžių avių nuganytą pievą miškų apsuptyje su besiganančiomis škudžių avimis tolumoje, lauko palapinę su šildytuvu ir stalu su užkandžiais, laužą su didžiuliu puodu puikaus viralo ir šaunią kompaniją.
Atvykstantys dalyviai privalo atsivežti su savimi saulėtą ir šiltą bobų vasaros orą, puikią nuotaiką ir nuoširdžius ketinimus, smagią draugiją, taip pat vaišes ir skanumynus padėti ant bendro stalo. 
Jei tik kam bus noro, drąsos ir leis rudeniški melancholiški orai, tai kviečiame pasilikti ir savo palapinėse ar kempinguose pernakvoti toje pačioje pievoje. Tada bus galimybė sudalyvauti abiejuose renginiuose, o naktį pasėdėti, padiskutuoti  prie laužo, padainuoti, o gal ir pašokti po žvaigždėtu dangum.
Tad, visus visus, kurie augina škudes, ar kurie nori pradėti jas auginti ar, tiesiog, nori daugiau sužinoti bei pamatyti patys šias tradicines lietuviškas mūsų krašto aveles, prašome atvykti į mūsų sodybą Paliesio kaime Suginčių seniūnijoje Molėtų rajone. Renginio data: rugsėjo  29-30 diena( šeštadienis-sekmadienis).  Be abejonės, kviečiame ir visus tuos , kurie neabejingi vilnos vėlimui, veltiniui ar, tiesiog, myli gyvenimą kaime. 


Tikslesnę dienotvarkę ir programą pateiksime šiek tiek vėliau. Visa informacija ir kontaktai: www.skude.lt
Prašytume atvykstančius elektroniniu paštu  pranešti mums kokią dieną ir kiek žmonių ruošiatės atvykti.

Lietuvos škudžių avių augintojų asociacija
Tel.: 8 616 82683
E-paštas: kestas.sam@gmail.com

Iš Vilniaus reikėtų važiuoti A14 keliu Vilnius - Utena iki 73 km., pasukti link Kuktiškų, pravažiuoti 10 km, toliau vadovautis pridedamu planu.
Nuo Utenos reikėtų važiuoti link Švenčionių, prie Kuktiškių miestelio pasukti į dešinę, toliau vadovautis pridedamu planu.
Nuo Kauno siūlyčiau važiuoti per Ukmerge, toliau Uteną ir t.p.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą