Bendruomenę „Alksnas“ pasiekė dar trisdešimt šešios škudžių veislės avysĮ Molėtų r. kaimų bendruomenę „Alksnas“ atvyksta trisdešimt šešios škudžių veislės avys iš Vokietijos. Avis bendruomenei dovanoja „Heifer“ Baltijos fondas. Bendruomenės šeimos, gavusios gyvąsias dovanas, jas augins, prižiūrės, o pirmuosius atsivestus jauniklius perdovanos kitoms nepasiturinčiosioms šeimoms. Šioje bendruomenėje jau kartą buvo dovanotos 26 taip pat  škudžių veislės avys.
„Tikimės, kad avis gavusios šeimos gausins šios senovinės rūšies avių bandą Lietuvoje, turės iš jų naudos ir bendradarbiaudamos tarpusavyje išvystys amatininkystę“ - teigia Arūnas Svitojus, „Heifer“ Baltijos fondo direktorius.
Fondas dovanoja gyvąsias dovanas nepasiturinčioms šeimoms per bendruomenes Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Fondo misija – įveikti skurdą ir badą dirbant su bendruomenėmis ir rūpinantis žeme. Nepasiturinčios šeimos, kurios gauna gyvąsias dovanas, taip pat drauge dalyvauja mokymuose, kurie yra ne mažiau svarbi dovanos dalis.
Tokiu būdu Lietuvoje paremta apie 40 bendruomenių, apie 4 000 šeimų. Fondas yra padovanojęs apie 1 000 telyčių, 1 000 avių, 80 ožkų, 250 bičių šeimų ir avilių, vištų ir triušių, žąsų, arklių, žilvičių daigų, kuriais apsodintas 60 ha plotas, ir daugiau nei 25 tūkst.sodinukų, taip pat dovanota Kalifornijos sliekų.


Daugiau informacijos teikia:

„Heifer“ Baltijos fondas Arūnas Svitojus, tel. 8 612 67 191
Kaimų bendruomenės „Alksnas“ pirmininkė Inga Samušienė, tel. 8 616 82 685